PolishEnglishFrenchGermanGreekItalianJapaneseRussianTurkish
   
Text Size

Wieczór z Aladynem

(0 głosów, średnia ocena: 0 na 5)

Aladyn3

     1 grudnia w świetlicy szkolnej przy ulicy Batorego odbył się „Wieczór z Aladynem”.  Celem tego spotkania było przede wszystkim ożywienie zainteresowań czytelniczych dzieci ale także kształtowanie wyobraźni twórczej, integracja i zrelaksowanie.

Aladyn1Aladyn2Aladyn10

     Po przywitaniu piosenką przez organizatorki i prowadzące (Ewa Kaczmarek i Magdalena Konieczna) w strojach Aladynek nastąpiło głośne odczytanie bajki: „Lampa Aladyna”. Dzieci w wygodnych dla siebie pozycjach w półmrocznej świetlicy,  która tak naprawdę zamieniła się w jaskinię ozdobioną lampami, lampeczkami i latarniami wsłuchiwały się w przygody Aladyna. Po przeczytanej bajce dzieci miały do wykonania wiele ciekawych zadań. Najpierw musiały rozwiązać krzyżówkę, następnie były zabawy muzyczno-ruchowe z chustą animacyjną, przypominającą „latający dywan Aladyna”. Dzieci w rytm muzyki „Arabska Noc” tańczyły i wykonywały różne zadania z chustą. Nie obyło się również bez życzeń do dżina, każde dziecko mogło zamieścić na kartce swoje najskrytsze marzenie.

Aladyn4Aladyn5

     Po pierwszej części spotkania w stołówce szkolnej czekał suto nakryty stół. Dzieci kosztowały kanapki, łakocie i owoce.  Po skończonym posiłku na uczestników spotkania czekały kolejne przygody; wchodząc do świetlicy musieli najpierw pokonać tor ze stopami,  na końcu którego stała skrzynia z ukrytymi skarbami. Każde dziecko znalazło dla siebie „złotą monetę”.

Aladyn6Aladyn11

      Po wszystkich ruchowych zabawach nastąpił czas na zadania przy stole. Najpierw dzieci musiały odnaleźć różnice w obrazkach, potem je pokolorować.

Aladyn7

     Kolejne intrygujące zadanie to układanie dość trudnych figur z zapałek według wzoru, tutaj liczyła się nie tylko sprawność manualna lecz także myślenie.

Aladyn8Aladyn9

     Na zakończenie wieczoru dzieci przygotowywały swój lampion z… chrupek. To zadanie okazało się największym zaskoczeniem wieczoru i sprawiło, że wszyscy w ciszy i skupieniu składali swoje wymarzone lampiony.

Aladyn12

     Dzieci może trochę zmęczone ale zadowolone i pełne wrażeń opuszczały naszą zaczarowaną świetlicę trzymając w dłoniach swój magiczny chrupkowy lampion oraz inne wykonane przez siebie prace.

 

Copyright © 2004 - 2012 Samorządowa Szkoła Podstawowa nr 6 im. Jana Pawła II we Wrześni.

Z życia szkoły

 • Świąteczne kalendarze Świąteczne kalendarze
  Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia w naszej szkole zorganizowano konkurs plastyczny pt. „Kalendarz Adwentowy” dla uczniów klas 0-III.
  08 grudnia 2017
  Czytaj więcej...
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12

Wydarzenia sportowe

 • Zagramy w wielkim finale Zagramy w wielkim finale
  21 listopada w naszej szkole odbył się finał rejonu w halowej piłce nożnej. Udział w nim wzięły szkoły z Gniezna, Śremu, Środy Wielkopolskiej, Pobiedzisk, Jarocina oraz gospodarze czyli SSP 6 we Wrześni.
  22 listopada 2017
  Czytaj więcej...
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12

Polska

godło

Uonet+ dziennik rok szkolny 2017/2018

baner_vulcan_1

Office 365

office-365-banner

Szkoła Małego Inżyniera

malyinzynier

Odzyskiwanie hasła - UONET+

baner_vulcan_2

Pierwsze logowanie dziennik rok szkolny 2017/2018

baner_vulcan_2

Pilotaż programowania

l2_logo

Szkoła Promująca Zdrowie

zdrowie

Lepsza Edukacja

KONFERENCJA 2017

lepszaedukacja

Mistrzowie Kodowania

mistrzowie_kodowania

Scratch

Scratch2

Baltie

b3

CodeWeek

codeweekeu

Cyfrowa szkoła

logoCyfrowaSzkola

Gimnazjum nr 2

logo-szkolne-po-liftingu

Dziennik 2016/2017

images

25-lecie

wizyt

BIP

logo_bip

Reklama