PolishEnglishFrenchGermanGreekItalianJapaneseRussianTurkish

Omnibus 2008

(0 głosów, średnia ocena: 0 na 5)

 omni10

   14 listopada 2008 r. w Samorządowej Szkole Podstawowej nr 6 odbył się Powiatowy Finał szóstej już edycji konkursu wiedzy ogólnej pod hasłem „Omnibus 2008”.


 

   Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Twórczości Teatralnej „AKT” działające przy SSP nr 6 we Wrześni.

   omni12

   W finale konkursu uczestniczyło 20 uczniów z siedmiu szkół podstawowych: SSP nr 1 i SSP nr 6 z Wrześni oraz szkół podstawowych z Chociczy Wielkiej, Marzenina, Nowego Folwarku, Kaczanowa i Miłosławia. Finał poprzedzony był eliminacjami w szkołach. Brali w nich udział uczniowie klas IV–VI.

   omni16

   Uczestnicy zmierzyli się w trzech rundach z pytaniami z zakresu: historii, ortografii i gramatyki, literatury i filmu, matematyki, przyrody, nauki i techniki. Sprawdzali także swoją wiedzę o znanych Polakach, znanych osobach ze świata i ważnych miejscach.

   omni21

   Tytuł „Omnibusa 2008” zdobył Wojciech Przybylski uczeń klasy Vc ze Szkoły Podstawowej w Miłosławiu, która po raz pierwszy wzięła udział w tym konkursie. Drugie miejsce przypadło Nikodemowi Dutkowiakowi z SSP nr 1 we Wrześni, a trzecie Szymonowi Domżalskiemu z SSP w Kaczanowie.

omni29

   Uczestników oceniało jury, w którego skład wchodzili: Irena Hrycaj-Wołoszyn – prezes Fundacji Dzieci Wrzesińskich, Renata Przytarska – wicedyrektor SSP nr 6 oraz Julianna Hauke – nauczycielka ze szkoły w Nowym Folwarku.

   Autorkami wszystkich pytań oraz prowadzącymi konkurs były Aldona Perkiewicz i Lilla Pylak – nauczycielki z SSP nr 6 we Wrześni.

   Nagrody dla zwycięzców oraz słodki poczęstunek dla wszystkich uczestników ufundował Urząd Miasta i Gminy we Wrześni oraz Fundacja Dzieci Wrzesińskich. Organizatorzy gratulują tegorocznym zwycięzcom i zapraszają do udziału w przyszłorocznym konkursie „Omnibus 2009”.

 

Copyright © 2004 - 2012 Samorządowa Szkoła Podstawowa nr 6 im. Jana Pawła II we Wrześni.

Z życia szkoły

 • Dzień Edukacji Narodowej Dzień Edukacji Narodowej
  Z okazji przypadającego w tym roku Dnia Edukacji Narodowej odbyła się w szkole tradycyjna uroczystość związana z tym świętem. Przybyli na nią nauczyciele, dyrekcja szkoły, zaproszeni goście oraz delegacje rodziców i uczniów.
  28 października 2014
  Czytaj więcej...
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12

Wydarzenia sportowe

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12

Polska

godło

Cyfrowa szkoła

logoCyfrowaSzkola

Eduscience

eduscience

Szkoła z klasą

Bezpieczne wakacje

NAU

banner150

Kalendarz Imienin

Imieniny obchodzą:
Andrzej, Konradyn,
Konradyna, Seweryn,
Warcisław,
Wiktoryna
Do końca roku zostało 61 dni.

Licznik odwiedzingości do chwili obecnej odwiedziło naszą stronę. Dziękujemy.
Naszą witrynę przegląda teraz 30 gości 

Najnowsze artykuły

Dzień Edukacji Narodowej

Z okazji przypadającego w tym roku Dnia Edukacji Narodowej odbyła się w szkole tradycyjna uroczystość związana z tym świętem. Przybyli na nią nauczyciele, dyrekcja szkoły, zaproszeni goście oraz deleg… Więcej...

Z wizytą w Czeszewie

8 października 2014 roku uczniowie klasy Va i Vb uczestniczyli w wycieczce do Ośrodka Edukacji Leśnej w Czeszewie. Mieści się on w zabytkowym, historycznym budynku. W XIX wieku znajdował się w nim skł… Więcej...

Szlakiem Babiego Lata

28 września 2014 roku uczniowie naszej szkoły pod opieką pani Elżbiety Obarskiej uczestniczyli w XVI Rajdzie Rowerowym Szlakiem Babiego Lata w Kołaczkowie. Wystartowały w nim 223 osoby. Cykliści - od … Więcej...

Sprzataliśmy świat

10 września, w ramach akcji „Sprzątanie Świata”, 15-osobowa grupa śmiałków z klas szóstych uzbrojona w worki i rękawice ochronne, w towarzystwie opiekunów Samorządu Uczniowskiego wyruszyła na sprzątan… Więcej...

Kółko informatyczne

Na dodatkowych zajęciach komputerowych prowadzonych przez p. Arkadiusza Lewandowskiego uczniowie naszej szkoły programują w Scratch, budują i programują roboty LEGO oraz przygotowują się do konkursu i… Więcej...

Szkolna galeria

Dokumenty do pobrania

Cytaty Aforyzmy

Każde niepowodzenie to listek spadający z drzewa nadziei.
(Józef Bułatowicz)
NOVO Szkoła to pakiet nowoczesnych aplikacji, wykorzystujących w aktywny sposób Internet do zarządzania procesem edukacyjnym w szkołach i placówkach oświatowych.

Seminarium 2011 - sala WOK

Jeśli chcesz pomóc innym dzieciom, a nie wiesz jak. To proste. Wystarczy kliknąć na obrazku obok i przeczytać pojawiające się informacje.

Robot w Szkole Podstawowej nr 6

Partner naszej szkoły - Ordsall Junior School -> Ordsall Road, Retford, Notts DN22 7SL, tel. 0044/1777/702852

Kalendarz wydarzeń

<<  Listopada 2014  >>
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Reklama