PolishEnglishFrenchGermanGreekItalianJapaneseRussianTurkish
   
Text Size

Mistrz i uczniowie

(0 głosów, średnia ocena: 0 na 5)

 

szymkowiak_020    Czy uczniowie naszej szkoły pójdą w ślady olimpijczyka Tomasza Szymkowiaka i za kilka lat także będą walczyli o medale na najważniejszych imprezach sportowych świata? Być może. Zachętą mogło być spotkanie jakie odbyło się w SSP nr 6 z uczestnikiem Igrzysk Olimpijskich w Pekinie, wielokrotnym Mistrzem Polski w biegach na różnych dystansach.

szymkowiak_002

    Tomasz Szymkowiak, najlepszy aktualnie sportowiec, olimpijczyk pochodzący z Wrześni odwiedził nasza szkołę 19 października. Mistrz Polski w biegu na dystansie 3000 m z przeszkodami (rekord 8.18,23) spotkał się z uczniami klas IV-VI.
szymkowiak_009

     Najpierw opowiedział o historii biegów, swojej koronnej konkurencji, a następnie zaprezentował powtórkę swojego występu na igrzyskach w Pekinie w 2008 r. Nie udało się wówczas zdobyć olimpijskiego medalu, ale nasz lekkoatleta wierzy, że uda mu się to za dwa lata w Londynie. 

szymkowiak_001

       Po krótkim okresie zasłużonych wakacji rozpoczyna właśnie kolejny sezon treningowy, aby walczyć o rekordy i medale, których niemały dorobek można było podziwiać na przygotowanej wystawie. Treningom i metodom treningowym będą mogli przyglądać się uczniowie klas trzecich i czwartych, dla których Tomasz Szymkowiak przygotuje cykl zajęć na bieżni.

szymkowiak_024

    Pytań do wrzesińskiego olimpijczyka było wiele. Uczniów interesowało to jak zaczynał, kim byli jego trenerzy, jak wyglądają przygotowania do najważniejszych występów na arenach świata, jaką dietę należy stosować, ile i jakie miejsca na świecie odwiedził nasz sportowiec w czasie swojej dotychczasowej kariery, czy miał ochotę zrezygnować po nieudanym występie, który ze startów i zdobytych medali przyniósł mu największą radość? To tylko część pytań, na jakie chętnie odpowiadał Tomasz Szymkowiak. Podzielił się również informacjami ze spotkań na stadionach z mistrzem i rekordzistą świata – najszybszym biegaczem, trzykrotnym złotym medalistą z Pekinu -  Jamajczykiem Usainem Boltem, czy polskimi medalistami: Tomaszem Majewskim i Piotrem Małachowskim.

szymkowiak_042

     Była też okazja do zrobienia wspólnego zdjęcia z mistrzem i zdobycia autografu.

szymkowiak_033

 

Copyright © 2004 - 2012 Samorządowa Szkoła Podstawowa nr 6 im. Jana Pawła II we Wrześni.

Z życia szkoły

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12

Wydarzenia sportowe

 • Treningi koszykówki SMOKA Treningi koszykówki SMOKA
  będą się odbywać od 29 czerwca do 30 lipca 2020 r. w terminach: wtorek i środa dla grupy 0-II klasa - sala Batorego w godzinach 11:20-12:50 poniedziałek i środa dla grupy III klasa - sala Słowackiego w godzinach 13:00-14:30 wtorek i czwartek dla grupy V klasa - sala Słowackiego w godzinach 13:00-14:30 Serdecznie zapraszamy
  03 lipca 2020
  Czytaj więcej...
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12

Polska

godło

Teams

teams

Uonet+ dziennik

baner_vulcan_1

Office 365

office-365-banner

Bezpieczny wypoczynek

bezpieczny

Uczymy programować!

Uczymy_programowa

Ubezpieczenie uczniów

Lepsza Edukacja

rol2

Cybernauci

cybernauci

SKS

sks

Technologie z klasą

Technologie_z_klasa_120_x_240_IV-VI

Projekt z klasą

pion_JPG

Pilotaż programowania

l2_logo

Szkoła Promująca Zdrowie

LOGO

logo_wszpz

My Polacy

nbp

Mega Misja

megamisja

Code for green

CFR

Mistrzowie Kodowania

mistrzowie_kodowania

Scratch

Scratch2

Baltie

b3

CodeWeek

codeweekeu

Cyfrowa szkoła

logoCyfrowaSzkola

Gimnazjum nr 2

logo-szkolne-po-liftingu

Odzyskiwanie hasła - UONET+

baner_vulcan_2

Pierwsze logowanie

baner_vulcan_2

BIP

logo_bip

Reklama