Mistrz i uczniowie

(0 głosów, średnia ocena: 0 na 5)

 

szymkowiak_020    Czy uczniowie naszej szkoły pójdą w ślady olimpijczyka Tomasza Szymkowiaka i za kilka lat także będą walczyli o medale na najważniejszych imprezach sportowych świata? Być może. Zachętą mogło być spotkanie jakie odbyło się w SSP nr 6 z uczestnikiem Igrzysk Olimpijskich w Pekinie, wielokrotnym Mistrzem Polski w biegach na różnych dystansach.

szymkowiak_002

    Tomasz Szymkowiak, najlepszy aktualnie sportowiec, olimpijczyk pochodzący z Wrześni odwiedził nasza szkołę 19 października. Mistrz Polski w biegu na dystansie 3000 m z przeszkodami (rekord 8.18,23) spotkał się z uczniami klas IV-VI.
szymkowiak_009

     Najpierw opowiedział o historii biegów, swojej koronnej konkurencji, a następnie zaprezentował powtórkę swojego występu na igrzyskach w Pekinie w 2008 r. Nie udało się wówczas zdobyć olimpijskiego medalu, ale nasz lekkoatleta wierzy, że uda mu się to za dwa lata w Londynie. 

szymkowiak_001

       Po krótkim okresie zasłużonych wakacji rozpoczyna właśnie kolejny sezon treningowy, aby walczyć o rekordy i medale, których niemały dorobek można było podziwiać na przygotowanej wystawie. Treningom i metodom treningowym będą mogli przyglądać się uczniowie klas trzecich i czwartych, dla których Tomasz Szymkowiak przygotuje cykl zajęć na bieżni.

szymkowiak_024

    Pytań do wrzesińskiego olimpijczyka było wiele. Uczniów interesowało to jak zaczynał, kim byli jego trenerzy, jak wyglądają przygotowania do najważniejszych występów na arenach świata, jaką dietę należy stosować, ile i jakie miejsca na świecie odwiedził nasz sportowiec w czasie swojej dotychczasowej kariery, czy miał ochotę zrezygnować po nieudanym występie, który ze startów i zdobytych medali przyniósł mu największą radość? To tylko część pytań, na jakie chętnie odpowiadał Tomasz Szymkowiak. Podzielił się również informacjami ze spotkań na stadionach z mistrzem i rekordzistą świata – najszybszym biegaczem, trzykrotnym złotym medalistą z Pekinu -  Jamajczykiem Usainem Boltem, czy polskimi medalistami: Tomaszem Majewskim i Piotrem Małachowskim.

szymkowiak_042

     Była też okazja do zrobienia wspólnego zdjęcia z mistrzem i zdobycia autografu.

szymkowiak_033

 

Copyright © 2004 - 2012 Samorządowa Szkoła Podstawowa nr 6 im. Jana Pawła II we Wrześni.