Akademia Kodowania

(9 głosów, średnia ocena: 4.56 na 5)

genuino1

Umiejętność programowania staje się dziś jedną z najważniejszych umiejętności cyfrowych. Nasza szkoła bierze udział w konkursie Akademia Kodowania organizowanym przez firmę Intel i Poznańskie Centrum Superkoputerowo - Sieciowe PCSS.
Chcąc wspierać budowanie kluczowych kompetencji cyfrowych, firma Intel przygotowała konkurs angażujący sferę abstrakcyjnego myślenia młodzieży, która znajdzie swe odzwierciedlenie w programowaniu fizycznych mikrokomputerów.

Uczestnicy konkursu pod kierunkiem Pana Dariusza Andrzejewskiego i Pana Arkadiusza Lewandowskiego przygotowali scenariusze, za które organizator przydzielił im punkty. Ocenie podlegały m.in. innowacyjność, możliwość realizacji, wsparcie mentora (nauczyciela) oraz stopień wykorzystania dostępnych narzędzi.

Naszym uczestnikom udało się  zakwalifikować do drugiego etapu i w nagrodę otrzymali od organizatora sprzęt - Intel Genuino 101 i Gravity Starter Kit, przy pomocy którego w określonym czasie zbudują swój wcześniej opisany projekt, a następnie przedstawią go w formie prezentacji,
a organizator wybierze zwycięzców.

Genuino101 to płytka pozwalająca na wygodne prototypowanie wymagających obliczeniowo rozwiązań, korzystających ze zintegrowanego czujnika położenia i komunikacji Bluetooth. Płytka oparta o 32 bitowy mikrokontroler Intel Curie posiadająca 196kB pamięci flash, 24kB SRAM. Dzięki zintegrowanemu akcelerometrowi i modułowi Bluetooth Low Energy pozwala na budowanie zaawansowanych projektów bez podłączania dodatkowych modułów. Jednocześnie łatwa do wykorzystania dzięki kompatybilności z Arduino – zarówno z IDE jak i z shieldami.

Więcej na stronie https://www.akademiakodowania.com/

 

Copyright © 2004 - 2012 Samorządowa Szkoła Podstawowa nr 6 im. Jana Pawła II we Wrześni.