PolishEnglishFrenchGermanGreekItalianJapaneseRussianTurkish
   
Text Size

Wycieczka do Drezna

(8 głosów, średnia ocena: 2.50 na 5)

Drezno2

     15 grudnia 2017 r. uczniowie klas: 2a,2e i 2s uczestniczyli w jednodniowej wycieczce do Drezna.

      Miasto przywitało nas deszczem, ale przez większość pobytu w stolicy Saksonii  mogliśmy się cieszyć słońcem. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od spaceru po zabytkowej, barokowej części Drezna. Zobaczyliśmy m.in. Zwinger - rokokowy zespół pałacowy, kościół Najświętszej Marii Panny oraz odbyliśmy spacer po Tarasach Bruhla, czyli promenadzie wzdłuż  Łaby.

     Jednym z punktów programu było zwiedzanie Zamku Rezydencjonalnego, gdzie podziwialiśmy Państwowe Zbiory Sztuki oraz Zbrojownię z otwartą niedawno Komnatą Turecką, mieszczącą imponującą kolekcję Imperium Osmańskiego.

Drezno1

      Wczesnym popołudniem udaliśmy się na najstarszy i największy w Niemczech Jarmark Bożonarodzeniowy - Striezelmarkt. Zachwycał bajecznym wyglądem. Kolorowe, rozświetlone stragany i kolędy przeniosły nas  w świąteczny klimat. Unoszące się zapachy zachęcały do zakupu tradycyjnego strucla, owoców w czekoladzie, prażonych w karmelu orzechów i innych pyszności. Miłośnicy świątecznych ozdób mogli nabyć ręcznie malowane bombki,  piękne szopki i inne cuda.

     Mogliśmy tutaj podziwiać również 14-metrową piramidę, kręcącą się wokół własnej osi, która wpisana została do księgi w Guinessa.

     Mieliśmy także czas na zakup świątecznych upominków dla siebie i naszych najbliższych.

Drezno3

     Pełni wrażeń i wprowadzeni w klimat zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, po godz. 17 udaliśmy się w drogę powrotną.

     Wyjazd zorganizowały panie: E. Filipiak, A. Matuszewska, K. Giszczyńska i K. Nowicka-Ulanicka.

 

Copyright © 2004 - 2012 Samorządowa Szkoła Podstawowa nr 6 im. Jana Pawła II we Wrześni.

Z życia szkoły

 • Wyśpiewali puchar Wyśpiewali puchar
  Śpiewać każdy może… szczególnie, gdy lubi i ma dla kogo. We wtorek 16 października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Przeglądzie Piosenki Chrześcijańskiej z okazji Dnia Papieskiego. Odbył się on w Auli I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego...
  23 października 2018
  Czytaj więcej...
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12

Wydarzenia sportowe

 • FINALIŚCI MISTRZOSTW WIELKOPOLSKI W DRUŻYNOWYM PŁYWANIU FINALIŚCI MISTRZOSTW WIELKOPOLSKI W DRUŻYNOWYM PŁYWANIU
  18 października 2018 roku na krytej pływalni we Wrześni odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Pływaniu Drużynowym dziewcząt i chłopców. Naszą szkołę reprezentowały cztery sztafety, dwie reprezentacje Igrzysk Dzieci oraz dwie reprezentacje Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Nasze szkolne drużyny podtrzymały dobrą passę z ubiegłego roku i awansowały do finału wojewódzkiego,...
  22 października 2018
  Czytaj więcej...
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12

Polska

godło

Uonet+ dziennik rok szkolny 2017/2018

baner_vulcan_1

Office 365

office-365-banner

Ubezpieczenie uczniów

Lepsza Edukacja

KONFERENCJA 2018

lepszaedukacja

Cybernauci

cybernauci

Technologie z klasą

Technologie_z_klasa_120_x_240_IV-VI

Projekt z klasą

pion_JPG

Pilotaż programowania

l2_logo

Szkoła Promująca Zdrowie

zdrowie

Mistrzowie Kodowania

mistrzowie_kodowania

Scratch

Scratch2

Baltie

b3

CodeWeek

codeweekeu

Cyfrowa szkoła

logoCyfrowaSzkola

Gimnazjum nr 2

logo-szkolne-po-liftingu

Odzyskiwanie hasła - UONET+

baner_vulcan_2

Pierwsze logowanie dziennik rok szkolny 2017/2018

baner_vulcan_2

BIP

logo_bip