PolishEnglishFrenchGermanGreekItalianJapaneseRussianTurkish
   
Text Size

Dominik Parus znów niepokonany

(0 głosów, średnia ocena: 0 na 5)

Naukobus_077

     56 uczniów z jedenastu szkół podstawowych powiatu wrzesińskiego wzięło w tym roku udział w X Małym Dyktandzie zorganizowanym przez Stowarzyszenie Twórczości Teatralnej AKT, działające przy Samorządowej Szkole Podstawowej nr 6 we Wrześni, rywalizując o miano Dziecięcego Mistrza Ortografii.

Naukobus_085Naukobus_076Naukobus_081Naukobus_082Naukobus_079Naukobus_086Naukobus_088

     Uczniowie klas V-VII zmagali się z tekstem przygotowanym przez panią Krzysztofę Przybylską, która starała się zastawić wiele pułapek językowych na śmiałków rywalizujących o miano Dziecięcego Mistrza Ortografii i nagrody dla najlepszej trójki zwycięzców. W tym roku również nie było łatwo. W tekście zatytułowanym „Majówka” uczniowie musieli rzeczywiście wykazać się sporą dozą znajomości zasad polskiej pisowni.

dko_004

     Najlepiej z zawiłościami polskiej ortografii poradził sobie w tym roku Dominik Parus z SSP nr 2 we Wrześni, który popełnił tylko 3 błędy ortograficzne i 3 błędy interpunkcyjne.  Dominik powtórzył swój ubiegłoroczny sukces, kiedy także okazał się najlepszy. Drugie miejsce zajął Jakub Ziemkowski z Samorządowej Szkoły Podstawowej nr 6 we Wrześni, który zrobił 5 błędów ortograficznych i 6 interpunkcyjnych, a trzecie Marika Walkowiak z SP w Grabowie Królewskim (8 błędów ortograficznych i 4 interpunkcyjne). Nagrody laureatom wręczono 30 maja.

     Poniżej prezentujemy tekst tegorocznego dyktanda.

Majówka

            Któż wiosną nie zachwyca się wybuchającą cudami natury przyrodą? Kto żyw pędzi jak chart na łono przyrody wdychać zapachy kwitnących bladoróżowych różaneczników, śnieżnobiałych azalii, hiacyntów, chabrów, żarnowców, heliotropów wtopionych w półcienistą zieleń. To wówczas nasza niby – rodzinka planowała nie raz i nie dwa opuścić zamieszkiwaną niemal od czasów Piasta Kołodzieja prawobrzeżną część stolicy, ekskluzywną Pragę – Północ, i udać się na majówkę do Świdra. Jeszcze nie zaczęliśmy planować trasy, jak moja siostrzyczka marzycielka raz – dwa zażądała najlepszego miejsca w samochodzie. Po burzliwej dyskusji udało nam się przekonać tę wrażliwą hipochondryczkę do przejażdżki rowerem. Podróż, w dużej mierze przez bezdroża, miała swój punkt kulminacyjny nad rzeką Świder. Na piaszczystym brzegu rozłożyliśmy koce, szykując się, jak przystało na ciepłolubnych mieszczuchów, do plażowania, gdyż jaskrawożółte promienie słońca przedarły się już przez chmury. Siostra od razu rozpoczęła umizgi do aparatu w telefonie, aby wzbogacić swój wideoblog. Tymczasem babcia z rozmysłem wyjmowała superekstrawartościowe wiktuały: sajgonki z sosem słodko – kwaśnym rodem z kuchni Dalekiego Wschodu, cykorię, kawałki jabłek o kwaśnosłodkim miąższu, kawał mięciutkiego ciasta z marchewki i butlę z niskosłodzonym sokiem z jeżyn. Wszyscy żarłocznie rzucili się na apetycznie podane frykasy i po skonsumowaniu ich jednogłośnie orzekli, że wrócić należy pociągiem.

 

 

Copyright © 2004 - 2012 Samorządowa Szkoła Podstawowa nr 6 im. Jana Pawła II we Wrześni.

Z życia szkoły

 • Edukacja, rozwój i zabawa Edukacja, rozwój i zabawa
  Z dumą ogłaszamy, że nasza szkoła otrzymała CERTYFIKAT i zdobyła tytuł w Ogólnopolskim Konkursie Świetlica szkolna – przestrzenią dla edukacji, rozwoju i zabawy zorganizowanym przez Studium Prawa Europejskiego.
  15 stycznia 2019
  Czytaj więcej...
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12

Wydarzenia sportowe

 • Zimowe zawody lekkoatletyczne Zimowe zawody lekkoatletyczne
  7 grudnia 2018 roku w Samorządowej Szkole Podstawowej nr 2 we Wrześni odbyły się Międzyszkolne zawody klas czwartych w lekkiej atletyce. Naszą szkołę reprezentowali: Natalia Górna IVs, Nadia Szczepanek IVs, Zuzanna Maryańska IVb, Nicole Żuk IVd, Krzysztof Majchrzak IVs, Filip Kamyszek IVs, Hubert Andrzejewski IVb, Bartosz Wojciechowski IVb. Dziewczynki...
  02 stycznia 2019
  Czytaj więcej...
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12

Polska

godło

Uonet+ dziennik

baner_vulcan_1

Office 365

office-365-banner

Uczymy programować!

Uczymy_programowa

Ubezpieczenie uczniów

Lepsza Edukacja

KONFERENCJA 2019

lepszaedukacja

Cybernauci

cybernauci

Technologie z klasą

Technologie_z_klasa_120_x_240_IV-VI

Projekt z klasą

pion_JPG

Pilotaż programowania

l2_logo

Szkoła Promująca Zdrowie

LOGO

logo_wszpz

My Polacy

nbp

Mega Misja

megamisja

Code for green

CFR

Mistrzowie Kodowania

mistrzowie_kodowania

Scratch

Scratch2

Baltie

b3

CodeWeek

codeweekeu

Cyfrowa szkoła

logoCyfrowaSzkola

Gimnazjum nr 2

logo-szkolne-po-liftingu

Odzyskiwanie hasła - UONET+

baner_vulcan_2

Pierwsze logowanie dziennik rok szkolny 2017/2018

baner_vulcan_2

BIP

logo_bip