PolishEnglishFrenchGermanGreekItalianJapaneseRussianTurkish
   
Text Size

Autorski program Janka nagrodzony

(11 głosów, średnia ocena: 3.91 na 5)

Serafinowicz_004

      12-letni Jan Serafinowicz – uczeń klasy 6a Samorządowej Szkoły Podstawowej nr 6 im. Jana Pawła II we Wrześni zajął I miejsce w kategorii szkół podstawowych w Ogólnopolskim XXVI Kaliskim Konkursie Informatycznym.

     Kaliski Konkurs Informatyczny jest konkursem, którego organizatorami są: IV Liceum Ogólnokształcące im. Ignacego Jana Paderewskiego w Kaliszu oraz Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Kaliszu. Konkurs odbywa się pod patronatem Prezydenta Miasta Kalisza. Patronat nad Konkursem objął Wielkopolski Kurator Oświaty.

    Konkurs ma charakter otwarty. Polega na napisaniu aplikacji przeznaczonej na komputery pracujące pod kontrolą systemu operacyjnego Windows lub Linux albo na urządzenia mobilne pracujące pod kontrolą systemu operacyjnego Android lub Windows Phone.

    Janek wykonał edytor grafiki w aplikacji Scratch.

    Konkurs odbywa się w dwóch etapach: w pierwszym uczestnicy piszą programy komputerowe i przesyłają je pod wskazany adres. Komisja Konkursowa spośród przesłanych z całego kraju prac wybiera 15 najlepszych i kwalifikuje je do finału oddzielnie dla każdej kategorii, następnie zaprasza najlepszych autorów na rozmowę i po niej decyduje o przyznaniu nagród najlepszym. 28  maja została przeprowadzona taka rozmowa z autorem programu w Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Kaliszu. Przy ocenie prac brano pod uwagę czytelność, zrozumiałość i poprawność językową opisów, niezawodność, proces instalacji programu, szybkość działania, walory graficzne i dźwiękowe, a także zaawansowanie programistyczne.

   Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród oraz prezentacja przez autorów nagrodzonych programów odbyła się dnia 8 czerwcaw IV liceum Ogólnokształcącym w Kaliszu. Janek Serafinowicz pokonał wszystkich konkurentów i w nagrodę za swój autorski projekt otrzymał dyplom oraz tablet. Opiekunem Janka jest nauczyciel informatyki – Arkadiusz Lewandowski.

    Gratulujemy!

 

Copyright © 2004 - 2012 Samorządowa Szkoła Podstawowa nr 6 im. Jana Pawła II we Wrześni.

Z życia szkoły

 • Wyśpiewali puchar Wyśpiewali puchar
  Śpiewać każdy może… szczególnie, gdy lubi i ma dla kogo. We wtorek 16 października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Przeglądzie Piosenki Chrześcijańskiej z okazji Dnia Papieskiego. Odbył się on w Auli I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego...
  23 października 2018
  Czytaj więcej...
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12

Wydarzenia sportowe

 • FINALIŚCI MISTRZOSTW WIELKOPOLSKI W DRUŻYNOWYM PŁYWANIU FINALIŚCI MISTRZOSTW WIELKOPOLSKI W DRUŻYNOWYM PŁYWANIU
  18 października 2018 roku na krytej pływalni we Wrześni odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Pływaniu Drużynowym dziewcząt i chłopców. Naszą szkołę reprezentowały cztery sztafety, dwie reprezentacje Igrzysk Dzieci oraz dwie reprezentacje Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Nasze szkolne drużyny podtrzymały dobrą passę z ubiegłego roku i awansowały do finału wojewódzkiego,...
  22 października 2018
  Czytaj więcej...
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12

Polska

godło

Uonet+ dziennik rok szkolny 2017/2018

baner_vulcan_1

Office 365

office-365-banner

Ubezpieczenie uczniów

Lepsza Edukacja

KONFERENCJA 2018

lepszaedukacja

Cybernauci

cybernauci

Technologie z klasą

Technologie_z_klasa_120_x_240_IV-VI

Projekt z klasą

pion_JPG

Pilotaż programowania

l2_logo

Szkoła Promująca Zdrowie

zdrowie

Mistrzowie Kodowania

mistrzowie_kodowania

Scratch

Scratch2

Baltie

b3

CodeWeek

codeweekeu

Cyfrowa szkoła

logoCyfrowaSzkola

Gimnazjum nr 2

logo-szkolne-po-liftingu

Odzyskiwanie hasła - UONET+

baner_vulcan_2

Pierwsze logowanie dziennik rok szkolny 2017/2018

baner_vulcan_2

BIP

logo_bip

Reklama