Podróż w trzech wymiarach

(8 głosów, średnia ocena: 4.38 na 5)

Mikroskala_024

     19 grudnia uczniowie z klasy VIa i VIc wraz z paniami: Elżbietą Obarską, Małgorzatą Waszak-Nowakowską, Barbarą Świątek i Hanną Matłoką uczestniczyli w wycieczce do Mikroskali w Koninie. Na naszych uczniów w Centrum Edukacji czekało ponad 30 różnych makiet o charakterze edukacyjnym i rozrywkowym.

Mikroskala_011Mikroskala_004Mikroskala_005Mikroskala_009Mikroskala_015Mikroskala_030Mikroskala_027Mikroskala_019Mikroskala_029Mikroskala_038

     Wyjątkowość parku tkwi przede wszystkim w tym, że to uczniowie mogli decydować czy jakiś element makiety poruszy się, zagra, czy też zaświeci. Makiety przedstawiały sceny z popularnych filmów, obrazy z historii Polski, świata i Konina oraz interaktywne kolejki, postacie z bajek PRL-u, wesołe miasteczko pełne świateł i barw. Specjalista od budowy makiet opowiadał o pracy nad ich tworzeniem, odsłaniał tajemnice, w jaki sposób powstawały poszczególne elementy makiet. Wszystkiego można było dotknąć i obejrzeć z bliska. Uczniowie samodzielnie wycinali ze styropianu różne kształty oraz uczestniczyli w warsztatach 3D, wykonane prace zabrali na pamiątkę do domu.

Mikroskala_041

     Wielu wrażeń uczestnicy wycieczki doznali  w sali kinowej. Emocjonujący seans filmowy zapewniło kino 6D. Film pokazywał podróż w głąb Ziemi. Poruszające się fotele, tryskająca woda i powiew wiatru, to efekty, które mogliśmy poczuć na własnej skórze. Pobyt w Centrum Edukacji uczniowie zakończyli w kapsule 3D. 

 

Copyright © 2004 - 2012 Samorządowa Szkoła Podstawowa nr 6 im. Jana Pawła II we Wrześni.