PolishEnglishFrenchGermanGreekItalianJapaneseRussianTurkish
   
Text Size

Pasowanie na czytelnika

(3 głosów, średnia ocena: 3.67 na 5)

pasowa2

     Wydarzeniem, które weszło  na  stałe  do  kalendarza  uroczystości w naszej szkole jest „Pasowanie na czytelnika”. To oficjalne przyjęcie uczniów klas pierwszych do  grona  czytelników  biblioteki  szkolnej organizowane  jest każdego roku, z początkiem drugiego półrocza. Głównym celem uroczystości było zachęcanie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz systematycznego doskonalenia umiejętności czytania.

pasowa9

     Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie czytelnika, obejrzeli przedstawienie pt. „Nasi baśniowi przyjaciele”, przygotowane przez uczniów klasy IIIa, z których kilkoro należy do kółka bibliotecznego.

pasowa7

     Postacie z bajek, które pojawiły się w przedstawieniu starały się przekazać wiedzę na temat właściwego obchodzenia się z książkami. Pierwszoklasiści dowiedzieli się jak należy o nie dbać, czego nie wolno robić czytając książki. Wysłuchali też kilku wierszy i próśb książki.

    Uczniowie mieli możliwość rozwiązania kilku zagadek, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek oraz odpowiedzieć na kilka zadanych im pytań.

pasowa4pasowa6

Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika, a bibliotekarka ogromną zakładką dokonała pasowania przedstawicieli każdej z klas.

pasowa3paspwa10pasowa1pasowa5

     Na pamiątkę tego spotkania uczniowie otrzymali dyplomy i zakładki do książki.

    Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze. Mamy nadzieję, że po takim wspólnym spotkaniu, które pozwoliło dzieciom choć na chwilę przenieść się w zaczarowany świat bajek, biblioteka  będzie kojarzyła się najmłodszym uczniom z miejscem bezpiecznym, przyjaznym i radosnym, tam gdzie uczniowie są zawsze mile widziani.

    Zapoznanie wszystkich dzieci z księgozbiorem w naszej bibliotece, regulaminem i zasadami wypożyczania nastąpiło już wcześniej, podczas spotkań bibliotecznych.

   Uroczystość, która odbyła się 12 marca przygotowały bibliotekarka, pani Hanna Matłoka oraz wychowawczyni klasy IIIa, pani Lilla Pylak.

 

Copyright © 2004 - 2012 Samorządowa Szkoła Podstawowa nr 6 im. Jana Pawła II we Wrześni.

Z życia szkoły

 • Dzień Edukacji Narodowej Dzień Edukacji Narodowej
  Z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbyła się w naszej szkole tradycyjna akademia, na którą oprócz aktualnych pracowników szkoły zaproszeni zostali także emerytowani nauczyciele i byli pracownicy.
  17 października 2019
  Czytaj więcej...
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12

Wydarzenia sportowe

 • Najlepsi pływacy Najlepsi pływacy
  7 października 2019 r. w Parku Wodnym AquaLife we Wrześni odbyły się Mistrzostwa Szkoły w Pływaniu dowolnym stylem. Uczniowie klas V-VI mieli do pokonania dystans 25 m natomiast młodzież klas VII–VIII musiała zmierzyć się z dystansem 50 m. Sześcioosobowe zespoły w kategorii dziewcząt i chłopców w dwóch grupach wiekowych będą reprezentować naszą szkołę...
  18 października 2019
  Czytaj więcej...
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12

Polska

godło

Uonet+ dziennik

baner_vulcan_1

Office 365

office-365-banner

Uczymy programować!

Uczymy_programowa

Ubezpieczenie uczniów

Lepsza Edukacja

rol2

Cybernauci

cybernauci

Technologie z klasą

Technologie_z_klasa_120_x_240_IV-VI

Projekt z klasą

pion_JPG

Pilotaż programowania

l2_logo

Szkoła Promująca Zdrowie

LOGO

logo_wszpz

My Polacy

nbp

Mega Misja

megamisja

Code for green

CFR

Mistrzowie Kodowania

mistrzowie_kodowania

Scratch

Scratch2

Baltie

b3

CodeWeek

codeweekeu

Cyfrowa szkoła

logoCyfrowaSzkola

Gimnazjum nr 2

logo-szkolne-po-liftingu

Odzyskiwanie hasła - UONET+

baner_vulcan_2

Pierwsze logowanie dziennik rok szkolny 2017/2018

baner_vulcan_2

BIP

logo_bip

Reklama